Версiя для друку

Заключна сесія робочої групи «Професійні судові системи»

16-17 лютого 2012 року в м. Страсбурзі відбулася дводенна сесія робочої групи «Професійні судові системи» в рамках проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Підтримка судової реформи в країнах Східного партнерства».

На запрошення Генерального директорату з прав людини та правових питань Ради Європи від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у засіданні зазначеної сесії взяла участь заступник керівника секретаріату Комісії Отрода Нані Суліківна.

Від української сторони у засіданні робочої групи також взяли участь проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, директор Центру суддівських студій Наталія Верещінська та представник Міністерства юстиції України.

Як і ряд попередніх зустрічей у рамках проекту дводенне засідання відбулося з метою сприяння реалізації стандартів незалежності, професіоналізму та ефективності судової системи Ради Європи та Європейського Союзу в країнах-бенефіціарах.

Під час засідань робочої групи учасники мали можливість обговорити питання підготовки суддів, зокрема, роль і функції національних навчальних закладів та установ відповідальних за навчання суддів, огляд подій і основних тенденцій, перешкод та рекомендацій щодо реалізації європейських стандартів у країнах Східного партнерства, що стосується підготовки суддів тощо.

Представниками Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Національної школи суддів України до уваги експертів РЄ було представлено детальну інформацію стосовно реалізації першочергових завдань в рамках інституційного розвитку Національної школи суддів України та організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді.

У свою чергу експертами РЄ було надано позитивну оцінку роботі з інституційного розвитку як Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, так і Національної школи суддів України та висловлено ряд пропозицій щодо удосконалення процедурної роботи обох інституцій.

Перейти на початок