Версiя для друку

Сесія робочої групи “Професійні судові системи” підгрупи “Професійна підготовка суддів”

12-14 жовтня 2011 року у м. Страсбурзі відбулося засідання робочої групи в рамках Програми «Підтримка судової реформи в країнах Східного партнерства», в якому взяв участь голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін.

До складу делегації, яка представляла Україну на цій зустрічі, також входили представник Міністерства юстиції України Костянтин Іваненко, проректор Національної школи суддів України професор Наталія Шукліна та директор Центру суддівських студій Наталія Верещінська. До роботи групи приєдналися також представники Форуму громадянського суспільства країн-учасниць.

Перед учасниками засідання виступили з доповідями експерти Ради Європи Марина Наумовська - Мілевська та керівник департаменту міжнародного співробітництва Національної школи суддів та прокурорів Польщі пан Войцех Постульскі, які презентували європейські стандарти у сфері початкового та постійного навчання суддів. Учасники засідання мали змогу обмінятись досвідом з організації та діяльності структур, що займаються навчанням суддів та прокурорів; визначення рівня компетентності кандидатів на посаду судді; допуску до професії судді.

Українська делегація представила на цій зустрічі основні здобутки у реформуванні судової системи, отримані завдяки прийняттю у 2010 році нового Закону України “Про судоустрій та статус суддів”: проведення анонімного тестування та кваліфікаційного екзамену при відборі кандидатів на посаду судді, створення на нових засадах Національної школи суддів України, підвищення ролі органів суддівського самоврядування.

Значну увагу присутніх було приділено організації семінарів по Європейській конвенції з прав людини та застосуванню практики Європейського суду. Експерт Ради Європи Роберто Рівелло розповів про нові можливості з використання Програми HELP, метою якої є імплементація стандартів визначених Європейською конвенцію з прав людини (ЄСПЛ) та прецедентного права Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) в учбові програми національних навчальних закладів професійної підготовки суддів і прокурорів дванадцяти держав - членів Ради Європи.

Сайт HELP http://moodle.stoas.nl/help/ надає безкоштовний он-лайн доступ до матеріалів і засобів для освіти по ЄКПЛ, містить базу даних, навчальні матеріали, посібники з методології підготовки семінарів по ЄКПЛ, глосарії та довідники Європейського суду з прав людини та електронні навчальні курси. В даний час матеріали доступні англійською, французькою, російською, німецькою та сербською мовами. Найближчим часом запрацює оновлена версія веб-порталу Програми HELP, яка спростить доступ до цієї програми і матеріали, які розміщуються, будуть переведені на мови всіх країн-бенефіціарів.

Перейти на початок