Версiя для друку

Зустріч Голови Комісії з Комісаром Європейського Союзу з питань правосуддя, споживачів та гендерної рівності, членом Європейської комісії та Головою Представництва Європейського Союзу

25 вересня 2015 року відбулася робоча зустріч Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова з Комісаром Європейського Союзу з питань правосуддя, споживачів та гендерної рівності, членом Європейської комісії Вєрою Юровою та Головою Представництва Європейського Союзу, Послом Й.В. Яном Томбінські.

У зустрічі також взяли участь секретар кваліфікаційного палати Комісії Станіслав Щотка, член Комісії Андрій Василенко, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич та координатор сектору юстиції та правосуддя Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак.

Учасники зустрічі обговорили поточний стан та пріоритетні напрями реформування судової влади в Україні відповідно до положень статті 84 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», викладеного у новій редакції Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», та у світлі конституційних змін.

Зокрема, члени кваліфікаційної палати Комісії детально розповіли про кваліфікаційне оцінювання судді, що перебуває наразі у процесі реалізації. Голова Комісії зазначив, що Комісією розроблено та 21 серпня 2015 року направлено для погодження Раді суддів України Положення про порядок складення іспиту та методику його оцінювання.

Сергій Козьяков наголосив на тому, що одним з пріоритетних завдань Комісії є вирішення питання переведення суддів місцевих судів з неконтрольованих Україною територій Донецької та Луганської областей.

Під час зустрічі пані Юрова озвучила сигнал від Європейської Союзу щодо підтримки зусиль української сторони в проведенні судової реформи як ключового елементу внутрішніх реформ, а також важливості належного функціонування системи правосуддя як основи економічного розвитку, поштовху для залучення інвестицій, стимулу для належного функціонування Поглибленої та Всеосяжної Зони Вільної Торгівлі між Україною та ЄС.

Також Комісар ЄС зацікавилась оцінкою стану реалізації проекту міжнародної технічної допомоги та подальшими потребами для впровадження проектів у сфері судової реформи.

Перейти на початок