Версiя для друку

Зустріч Голови Комісії з експертами Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи

31 березня 2015 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков провів робочу зустріч з представниками Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи.

В рамках заходу координатор Консультативної ради європейських суддів (CCJE) та секретар Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ) Арташес Мелікян ознайомив Голову Комісії з діяльністю CEPEJ. Також він повідомив про основний компонент «Посилення ефективності судової системи в Україні згідно з інструментами та методологією Європейської комісії з питань ефективності правосуддя» проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

Сергій Козьяков поінформував європейських колег про зміни, які відбуваються в українському законодавстві, та роботу Комісії, пов’язану з новелами Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

У зустрічі також взяли участь президент Консультативної ради європейських прокурорів (CCPE) Седрік Візарт де Бокарме, експерт CEPEJ Адіс Ходжич, керівник проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Павло Бялик, радник Голови Комісії на громадських засадах Андрій Василенко та начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії, національний кореспондент CEPEJ від України Поліна Казакевич.

А. Мелікян зазначив, що результати роботи компоненту «Посилення ефективності судової системи в Україні згідно з інструментами та методологією Європейської комісії з питань ефективності правосуддя» Проекту Ради Європи мають на меті поглиблення знань ключових учасників судової системи про основні моменти, викладені у звіті щодо країн Східного Партнерства за 2014 рік, та методологію та інструменти CEPEJ.

Крім того, було зазначено, що в рамках роботи компоненту Проекту разом з українськими органами влади будуть визначені 3 пілотні суди, де реалізовуватиметься програма навчання суддів за Посібником SATURN з питань управління судовим часом.

Метою діяльності SATURN є визначення та поліпшення вимірювального механізму та розробка показників судових термінів у всіх державах-членах та визначення відповідних механізмів та інструментів для збору інформації за допомогою статистичного аналізу.

Аналіз даних CEPEJ за 2012 рік, оприлюднених у звіті «Європейські судові системи: ефективність та якість правосуддя», показав, що порівняно з іншими країнами Східного Партнерства ситуація в Україні щодо тривалості судочинства була кращою.

Сторони обговорили подальші напрями співпраці Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ).

Перейти на початок