Версiя для друку

Робочий візит до Федеративної Республіки Німеччина

14-18 березня 2016 року член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Устименко Валентина Євгенівна взяла участь у робочому візиті до Німеччини у складі делегації Національної школи суддів України. Візит, присвячений темі: “Юридичні екзамени, добір суддів, оцінювання професійної діяльності суддів та підвищення їх кваліфікації”, був організований Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва у співпраці з НШСУ.

У рамках робочого візиту делегація відвідала Німецьку академію суддів у місті Трір, де на її учасників очікувало фахове спілкування щодо структури та порядку діяльності Німецької академії суддів, а також обговорення особливостей системи підвищення кваліфікації суддів у Німеччині.

Того ж дня члени делегації відвідали Інститут східно-європейського права та порівняльного правознавства у місті Кельн, де українським гостям розповіли про структуру та змістове наповнення юридичної освіти в Німеччині, особливості роботи юридичного факультету зазначеного Інституту, можливості кар’єрного зростання для юристів у Німеччині.

Програма поїздки також передбачала відвідання Вищого суду землі Північний Рейн-Вестфалія. Учасники зустрічі обговорили питання добору кандидатів на посаду судді, зокрема критерії добору та особливості проведення співбесіди з кандидатами, а також розглянули питання оцынювання професійної діяльності суддів упродовж їх суддівської діяльності, підвищення кваліфікації суддів, роль Вищого суду землі під час проведення Першого юридичного державного екзамену наприкінці етапу отримання університетської освіти.

Окрім того, делегація відвідала Міністерство юстиції землі Північний Рейн-Вестфалія й Відомство землі Північний Рейн-Вестфалія з екзаменування у сфері юстиції, розташовані у місті Дюссельдорф. Представники Відомства землі Північний Рейн-Вестфалія з екзаменування у сфері юстиції ознайомили українських колег із організаційною структурою та завданнями Відомства, розповіли про порядок проведення Другого юридичного державного екзамену, добір кандидатів, призначення на посаду судді та можливості кар’єрного зростання для суддів.

Отриманий під час поїздки німецький досвід безсумнівно сприятиме вдосконаленню вітчизняної системи добору та підготовки кандидатів на посаду судді, оцінюванню професійної діяльності суддів та підвищенню їх кваліфікації.

Перейти на початок