Версiя для друку

Робоча зустріч з експертом проекту USAID «Справедливе правосуддя» Пімом Альберсом

12 березня 2015 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулась робоча зустріч з міжнародним незалежним експертом проекту USAID «Справедливе правосуддя» Пімом Альберсом стосовно обговорення питань розробки процедури кваліфікаційного оцінювання суддів України.

У зустрічі взяли участь секретар Комісії Станіслав Щотка, радник Голови Комісії Андрій Василенко, заступник директора департаменту з питань призначень, обрання та звільнення суддів секретаріату Комісії Оксана Назарова, начальник управління з питань організації підготовки суддів секретаріату Комісії Роман Савчук, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід М. Вон, заступник керівника Проекту Наталія Петрова та радники з правових питань Проекту Леся Нечипоренко та Анна Сухова.

У ході зустрічі йшлося про реалізацію положень Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», які стосуються кваліфікаційного оцінювання суддів.

Міжнародний експерт Пім Альберс є розробником системи оцінки роботи суду. Має досвід роботи у багатьох країнах світу: Європа (країни Балканського півострова, Східна Європа: Україна, Молдова, Румунія), (Центральна) Азія (Казахстан, Монголія), Близький Схід та Північна Африка (Марокко, Лівія, Йорданія, Бахрейн, Палестина).

Пан Альберс ознайомив учасників зустрічі з міжнародними стандартами у галузі оцінювання суддів. Зокрема, розповів про ситуацію, що склалася у Сербії у зв’язку з переобранням та перепризначенням 2000 суддів, вказав на недоліки цього процесу, що призвели до численних апеляцій.

Окрім того, Пім Альберс відзначив важливу роль та ступінь залучення громадськості в процесі оцінювання суду.

Перейти на початок