Версiя для друку

Робоча зустріч представників Комісії з європейськими експертами у сфері суддівської підзвітності та люстрації

9 лютого 2016 року Павло Луцюк та Сергій Прилипко, члени дисциплінарної палати Комісії, в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя» провели робочу зустріч з європейськими експертами у сфері суддівської підзвітності та люстрації – професором Гансом Гравером (Осло, Норвегія) та Паволом Жілінчіком, експертом з питань судівництва і протидії корупції у Словаччині.

У заході також взяли участь Наталія Петрова, заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя» в Україні, та Мирослава Воронцова, радник Проекту з правових питань.

Під час зустрічі сторони обговорили особливості суддівської відповідальності в європейських країнах, досягнення балансу між кримінальною відповідальністю та суддівською незалежністю, а також питання кримінальної відповідальності судді за рішення на підтримку авторитарних режимів.

Павол Жілінчік розповів про практичне застосування механізмів балансу між кримінальною відповідальністю та суддівською незалежністю у Словаччині.

Після дискусії учасники погодились щодо необхідності налагодження подальшого поглибленого діалогу та співпраці у сфері суддівської підзвітності з дотриманням принципу суддівської незалежності. 

Перейти на початок