Версiя для друку

Офіційний візит Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігоря Самсіна до міста Страсбург (Франція)

24 січня 2013 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін на запрошення Постійного представника України при Раді Європи Миколи Точицького взяв участь у робочій зустрічі з Директором департаменту з прав людини Крістосом Джакомопулосом, Керівником управління з питань юстиції Ганою Юнкер, Генеральним директором з правових питань Філіппом Буайа та Генеральним директором з питань програм дій Ради Європи та координації Вереною Тейлор щодо подальшої роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки.

Голова Комісії Ігор Самсін подякував представникам ключових юридичних департаментів Ради Європи за можливість обговорення актуальних питань удосконалення системи правосуддя, окремо подякував Постійному представнику України при Раді Європи Миколі Точицькому за організовану зустріч, що надала можливість, як представникам судової системи, так і представникам європейської інституції звернути увагу на поточні проблеми в рамках здійснення Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки.

У ході зустрічі Ігор Самсін проінформував присутніх про дворічні результати діяльності Комісії, особливо звернув увагу на позитивну оцінку експертів Ради Європи у звітах Венеціанської комісії та в рамках програми Ради Європи «Підтримка судової реформи в країнах Східного партнерства», а також висловив надію на підвищення якості українського правосуддя та продовження подальших позитивних зрушень у реформуванні судової системи України.

Окрім того, Голова Комісії Ігор Самсін висловив подяку Секретаріату Ради Європи за врахування пропозицій Комісії щодо доцільності запровадження комплексного проекту підтримки реформи судової системи.

У свою чергу представники Ради Європи подякували Вищій кваліфікаційній комісії суддів України за активну участь та партнерство у проектах з реформування судової системи. Також європейські колеги дійшли концептуальної згоди, щодо ключових напрямків співробітництва, якими є професійна підготовка суддів з метою покращення правосуддя та належна процедура притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Голова Комісії Ігор Самсін запевнив представників європейської інституції щодо подальшого активного  співробітництва з метою реалізації європейських стандартів у сфері правосуддя.  

25 січня 2013 року Голова Комісії Ігор Самсін на запрошення Голови Європейського суду з прав людини Діна Шпільмана у складі української делегації взяв участь у заходах з нагоди відкриття судового року Європейського суду з прав людини.

До складу делегації увійшли також Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко та Заступник Голови Верховного Суду України − секретар Судової палати у господарських справах Валентин Барбара.

Окрім того, в рамках урочистостей з нагоди відкриття судового року за участю Голови Європейського суду з прав людини Діна Шпільмана та  Голови Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії Теодора Мерона відбувся семінар на тему: «Застосування Європейської конвенції про захист прав людини під час економічної кризи».

Перейти на початок