Версiя для друку

Офіційна зустріч Голови Комісії з Керівником проекту «Справедливе правосуддя»

29 грудня 2014 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулась зустріч Голови Комісії Сергія Козьякова з Керівником проекту «Справедливе правосуддя» Девідом М. Воном

У робочій зустрічі також взяли участь начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич, радник Голови Комісії Андрій Василенко, керівник програм демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні Олександр Піскун та заступник керівника Проекту Наталія Петрова.

Під час зустрічі Девід М. Вон ознайомив Голову Комісії С. Козьякова з діяльністю Проекту. Сторони обговорили план спільних заходів на 2015 рік з огляду на потреби і пріоритети в діяльності Комісії.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та Керівник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Девід М. Вон підписали протокол про співпрацю.

Основними завданнями протоколу про співпрацю є:

- сприяння у приведенні конституційних положень та нормативно-правової бази, що регулюють хід і зміст судової реформи, у відповідність до європейських та міжнародних норм щодо відповідальності та незалежності судової влади;

- підвищення рівня прозорості та відповідальності ключових судових органів в Україні та їхньої діяльності;

- підвищення професіоналізму та ефективності судової системи України;

- посилення ролі громадських організацій у здійсненні моніторингу та підтримці проведення судової реформи;

- забезпечення впровадження дієвого та прозорого механізму притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності;

- вдосконалення та автоматизація процедури добору кандидатів на посаду судді вперше, стандартизація відповідно до кращих європейських та міжнародних зразків процедури переведення суддів та обрання на посаду судді безстроково.

Також сторони домовились про розробку та затвердження переліку та критеріїв оцінки особистих та моральних якостей, яким має відповідати кандидат на посаду судді вперше.

Перейти на початок