Версiя для друку

Травнева зустріч донорів та виконавців проектів у галузі верховенства права, організована Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Справедливе правосуддя»

Травнева зустріч донорів та виконавців проектів у галузі верховенства права, організована Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Справедливе правосуддя»

16 травня 2012 року представники ВККСУ взяли участь у зустрічі донорів та виконавців проектів у галузі верховенства права, що була організована Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Справедливе правосуддя».

На зустріч було запрошено Голову Державної судової адміністрації Руслана Кирилюка, який розповів про зусилля ДСА у сфері забезпечення ефективної діяльності судової системи та про стратегічні підходи до визначення пріоритетів на майбутнє.

За словами Руслана Кирилюка, одним з основних завдань ДСА на сьогоднішній час є прийняття «Стратегічного плану розвитку судової влади». Базуючись на найкращому світовому та вітчизняному досвіді, цей план має стати важливим інструментом, що допоможе судам сформулювати своє бачення майбутнього та перейти до його впровадження. Наразі закінчено перший етап – обговорення проекту «Стратегічного плану розвитку судової влади», розроблено його робочий варіант, який після погодження Радою суддів України буде винесено на розгляд З’їзду суддів.

У ході зустрічі Голова ДСА розповів про роботу над розробкою стандартів оплати працівників апарату суддів, що будуть закріплені у законі, проект якого наразі розробляється.

Також Руслан Кирилюк вказав переваги практичної реалізації проекту «Електронний суд», завдяки якому суди матимуть змогу обмінюватись процесуальними документами зі сторонами судового процесу через мережу Інтернет.

Окрім того, в планах ДСА є запровадження відео-конференції під час судових засідань, що значно дозволить зекономити кошти на транспортуванні підсудних та підвищить оперативність розгляду, започаткування надсилання судами загальної юрисдикції електронних документів на адреси електронної пошти учасників судового процесу, створення єдиного прес-центру судової влади.

Друга частина зустрічі була присвячена презентації нового п’ятирічного проекту в Україні «Освіта суддів заради економічного зростання», що фінансується Канадським Агентством міжнародного розвитку та впроваджується Канадським національним інститутом суддівської освіти. Цей проект передбачає співпрацю з Національною школою суддів України, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та судами в Івано-Франківську та Одесі з метою:

  • зміцнення організаційного потенціалу Національної школи суддів і Вищої кваліфікаційної комісії;
  • розробки відповідних навчальних програм і курсів у Національній школі суддів;
  • апробації оптимальних методів розгляду господарських спорів у судах Івано-Франківська та Одеси.
Перейти на початок