Версiя для друку

Секретар Комісії Анатолій Марцинкевич взяв участь у прес-клубі на тему: «Незалежність судової системи в Україні та рекомендації ООН»

Секретар Комісії Анатолій Марцинкевич взяв участь у прес-клубі на тему: «Незалежність судової системи в Україні та рекомендації ООН»

6 лютого 2013 року в приміщенні інформаційного агентства «Укрінформ» відбувся прес-клуб на тему: «Незалежність судової системи в Україні та рекомендації ООН». Серед учасників заходу був і секретар Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Анатолій Марцинкевич.

Організували прес-клуб Центр інформації про права людини спільно з Судовою Асоціацією України «Фундація сприяння правосуддю» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та посольства Великої Британії в Україні. Метою заходу стало обговорення важливої для суспільства теми, пов'язаної з правовими та організаційними засадами незалежності суду в Україні у світлі рекомендацій, які Україна отримала від країн-учасниць ООН в Женеві у жовтні 2012 року в рамках другого циклу УПО.

Окрім Анатолія Марцинкевича в обговоренні даної проблематики взяли участь представники ПРООН, експерти-правозахисники, представники суддівського корпусу та органів державної влади. Засідання прес-клубу відбулось у формі дебатів та живої дискусії. Учасники обговорили питання незалежності суддів, порушення суддями присяги та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Анатолій Марцинкевич у контексті обговорення загальних питань зазначив, що одним із пріоритетів діяльності Комісії є саме прозорість її діяльності, що забезпечується шляхом допуску журналістів на засідання, постійного інформування громадян щодо діяльності на сайті Комісії.

«З метою підвищення рівня доступу громадян до правосуддя проводяться переговори з Канадською агенцією з міжнародного розвитку щодо запровадження нового комплексного проекту, партнерами якого стануть всі органи судової влади», - сказав секретар Комісії.

У ході зустрічі Анатолій Марцинкевич ознайомив усіх присутніх з якісним рівнем процедури добору кандидатів на посаду судді вперше, з результатом проведення двох доборів та із запровадженням спеціальної підготовки на базі Національної школи суддів України.  Як діючий суддя зазначив, що на ефективність здійснення правосуддя прямо впливає рівень завантаженості судді.

Перейти на початок