Версiя для друку

Презентація Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки: “Партнерство заради реформ”, 16 вересня 2011 року

16 вересня 2011 року відбулася презентація Плану дій Ради Європи для України 2011-2014: “Партнерство заради реформ”, яка була організована спільно Радою Європи та Міністерством закордонних справ України.

Мета цього заходу — презентувати представникам міжнародної спільноти та громадського суспільства в Україні всеосяжний План дій Ради Європи на період з 2011 по 2014 роки, покликаний надати підтримку Україні у реалізації внутрішніх реформ та Європейського порядку денного у сфері захисту прав людини, верховенства права та демократії.

Нагадаємо, що зазначений План дій, схвалений на засіданні Комітету міністрів РЄ 6 липня 2011 року, був розроблений Секретаріатом РЄ на основі пропозицій української сторони.

Презентація відповідного документу відбулась в приміщенні Дипломатичної академії України, яку відкрив Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд та Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

У роботі конференції взяв участь і Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін.

Згідно презентованого Плану дій Комісія залучена до міжнародних проектів “Посилення професійної підготовки щодо Європейської конвенції з прав людини — Європейська програма освіти в галузі прав людини для юристів” та “Забезпечення ефективної імплементації на національному рівні Європейської конвенції з прав людини ключовими групами працівників” у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки.

Як висновок, можна підкреслити, що основні пріоритети Плану зроблено у тих сферах, у яких компетенція Ради Європи та її контрольні і нормотворчі органи мають відносний вплив, а саме: захист прав людини; реформа судової системи; зміцнення місцевої демократії; боротьба з жорстоким поводженням та безкарністю; захист прав дітей; боротьба з корупцією та інше.

Перейти на початок