Версiя для друку

Міжнародна конференція на тему: «Актуальність юридичних праць Ганса Кельзена для сучасних України та Австрії»

3 жовтня 2013 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін взяв участь у конференція, яка була присвячена 132-й річниці від дня народження видатного австрійського науковця в галузі права Ганса Кельзена.

Організаторами заходу стали Посольство Австрії в Україні та Київський університет права НАН України.

Свого часу Ганс Кельзен обґрунтував необхідність створення правознавства, що буде мати ознаку чистоти – незалежності від політичної ідеології та інших суспільних наук. «Ці прагнення видатного мислителя-правознавця для України є особливо актуальні, оскільки юридична наука України, від якої залежать юридична освіта, а отже, і освіта суддів, їх професійна діяльність зі здійснення правосуддя, довгий час була під тотальним політичним і ідеологічним контролем», - зазначив Ігор Самсін, виступаючи на конференції.

Голова ВККСУ, зокрема, зауважив, що сьогодні судова практика в Україні залишилась практично без необхідної опори на науку. «Ми думаємо над тим, щоб використати вчення Кельзена як методологічне підґрунтя при здійсненні правосуддя, дослідницької діяльності, при вирішенні у Вищій кваліфікаційній комісії суддів питань, що стосуються змісту спеціальної підготовки кандидатів на посади суддів, змісту курсів підвищення кваліфікації суддів», - сказав І.Самсін.

На думку Голови Комісії, змінити ситуацію в Україні можна за умови, якщо і юридична наука, і практика правозастосування стануть на підґрунтя філософсько-правового вчення, створеного Гансом Кельзеном.

Окрім того, І.Самсін поінформував учасників конференції про завершення роботи над книгою «Практичний курс тлумачення правових актів», яку він підготував у співавторстві з суддями Верховного Суду та науковцями. Це уже третє подібне видання. Нова книга адресована, передовсім, суддям.

Перейти на початок