Версiя для друку

Перелік питань, пов'язаних із заповненням та поданням декларацій родинних зв'язків, декларацій доброчесності, а також відповіді на них

Питання

Відповідь

За який період подається декларація доброчесності судді?

Відповідно до пункту 5 Правил заповнення та подання форми декларації доброчесності судді у разі заповнення Декларації вперше у ній зазначаються твердження щодо обставин, які мали місце упродовж усього життя особи, яка її заповнює.

У подальшому декларація подається щорічно з твердженнями, актуальними станом на 31 грудня звітного року.

У декларації доброчесності судді вбачаються незрозумілими роз’яснення, що містяться у пункті 7 Правил заповнення та подання форми декларації доброчесності судді.

У разі відповіді «Підтверджую» на запитання 8 декларації доброчесності судді запитання 9 не заповнюється.

У разі відповіді «Підтверджую» на запитання 15 цієї декларації запитання 16 не заповнюється.

У разі відповіді «Підтверджую» на запитання 22 цієї декларації запитання 23 не заповнюється.

За який період подається декларація родинних зв’язків судді (кандидата на посаду судді)?

Декларація родинних зв’язків судді (кандидата на посаду судді) подається із зазначенням відомостей за останні п’ять календарних років.

У декларації родинних зв’язків кандидата на посаду судді зазначаються відомості, актуальні на час її подання.

Актуальними є відомості, які мали місце упродовж року, в якому її заповнено, до дати її подання.

Чи дозволяється додавання окремих рядків в декларації родинних зв’язків судді (кандидата на посаду судді) у позиції «Надаю відомості про осіб, з якими у мене наявні родинні зв’язки»?

Так, дозволяється.

Чи потрібно зазначати в декларації родинних зв’язків судді (кандидата на посаду судді) відомості стосовно осіб, які померли?

Так, потрібно.

У розділі ІІ декларації родинних зв’язків судді (кандидата на посаду судді) зазначаються відомості про всіх осіб, з якими у судді є родинні зв’язки, незалежно від факту спільного проживання?

До осіб, з якими у кандидата на посаду судді є родинні зв’язки, належать:

а) чоловік, дружина, а також родичі кожного з подружжя чи родичі осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі з суддею (батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, двоюрідний брат, двоюрідна сестра, усиновлювач, усиновлений);

б) інші близькі особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із суддею (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких із суддею не мають характеру сімейних), зокрема, особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі із суддею.

Інформація про осіб, вказаних у пункті «а» зазначається не залежно від факту спільного проживання.

Чи можливо внести зміни до декларації доброчесності судді та у який термін?

Відповідно до пункту 4 Правил заповнення та подання форми декларації доброчесності судді зміни, доповнення чи уточнення, вказаних у Декларації відомостей, не допускається.


Перейти на початок