Версiя для друку

Шість компонентів для змін. Досвід країн — членів ЄС використовуватимуть в Україні у ході реформування юстиції.

Експерти ЄС допоможуть українській юстиції в розробленні стратегії реформування.

Для реалізації завдань проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» команда проекту ЄС виділить експертів, надасть технічну підтримку при узгодженні пріоритетів та допомогу в розробленні стратегії реформи і забезпеченні ефективності її впровадження.

Як саме виконуватимуться поставлені завдання — визначення та розроблення планів реалізації ініціатив, створення комітету з координації реформ, підтримка стратегії реформування юстиції тощо, обговорили під час зустрічі голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін та відповідальний довгостроковий експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліус Валанчюс.

Європейський експерт наголосив: для того щоб реформування юстиції відбувалося на належному рівні, необхідними є 6 ключових компонентів:

  • сприяння розвитку широкої стратегії сектору юстиції;
  • підтримка реформи прокуратури;
  • зміцнення незалежності судової системи;
  • створення судової поліції та перегляд повноважень слідчих;
  • підтримка прав на захист і доступ до правосуддя;
  • запобігання корупції та боротьба з нею.

Співрозмовники дійшли згоди, що міжнародні довгострокові експерти зосередять свою діяльність на узгодженні та координації політико-інституційних аспектів реформи. А короткострокові місцеві та міжнародні експерти приділять увагу впровадженню ефективних правових механізмів, які ґрунтуються на новітніх технологіях та практиці країн — членів ЄС.

Кожен із 5 довгострокових міжнародних експертів та їхніх довгострокових національних співробітників працюватимуть в одній із державних установ або органі юстиції. У кожній сфері вони створять технічну робочу групу, до складу якої увійдуть відповідальний експерт, представники головних органів правосуддя та один офіційний представник Міністерства юстиції.

Закон і бізнес. – 25.01.2014.№4 (1146)

Перейти на початок