Версiя для друку

Поповнення для регіонів. ВККС офіційно оголосила конкурс на заміщення вакантних посад

Своє засідання 22 січня члени ВККС розпочали зі спілкування з суддями, які виявили бажання бути обраними безстроково чи прагнули перевестися на інше місце роботи. Проте не всі змогли пройти сувору перевірку. Також було оголошено конкурс на заміщення вакантних посад у місцевих судах загальної юрисдикції.

358 вакансій

Цього дня у новому приміщенні ВККС зібралося близько 30 суддів з різних регіонів України. Члени комісії прискіпливо вивчали справу кожного.

Проте не лише до них була прикута увага. На порядку денному також стояло питання про оголошення конкурсу на заміщення 358 вакантних посад у місцевих судах загальної юрисдикції серед кандидатів, які перебувають у резерві. Прийом документів розпочнеться 28 січня, а власне відбір претендентів проходитиме 5 березня.

Нагадаємо, що «ЗіБ» є офіційним виданням ВККС, яка згідно із законом «Про судоустрій і статус суддів» публікує інформацію про оголошення конкурсу.

Суворий іспит

Однак про все це вдалося дізнатися лише під кінець засідання. Адже спочатку членам ВККС потрібно було дати відповідь тим, хто зібрався біля залу засідань. Судді хвилювались і чимось нагадували студентів перед іспитом. Утім, якщо на іспиті негативна оцінка не завжди впливає на подальшу долю екзаменованих, то на засіданні вирішуються життєво важливі для них питання.

Спочатку йшлося про рекомендування для обрання безстроково. На це претендували 8 кандидатів. У всіх — позитивні характеристики з місць роботи. До дисциплінарної відповідальності не притягалися, сумлінно та старанно виконують свої обов’язки. Проте, коли справи починають обговорювати, з’ясовуються факти, які не завжди характеризують людей з найкращого боку.

Зокрема, члени комісії відзначили, що в багатьох суддів було невелике навантаження. Також непокоїв великий відсоток скасованих і змінених рішень. Особливу ж увагу представників ВККС привернули справи, які слухала Вікторія Бабкіна, котра претендувала на посаду в Господарському суді Київської області. Розгляд багатьох із них було зупинено, й комісія намагалася з’ясувати, до яких саме заходів вдавалася суддя, аби справи дійшли до логічного завершення. Жінка пояснила, що писала листи-нагадування, та цього, на думку членів ВККС замало.

У кандидата на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Віктора Олійника поцікавились, як саме він може поліпшити показники своєї роботи. Служитель Феміди відповів, що він навчався в Національній школі суддів та займався самостійно.

«Улюбленим» запитанням Володимира Віхрова було: «Які фахові видання ви передплачуєте?» Кандидати перераховували юридичні ЗМІ, називали й «ЗіБ». Комусь простіше знайомитися з матеріалами нашої газети на сайті, а деякі судді пообіцяли оформити передплату.

Загалом рекомендації щодо обрання безстроково за результатами голосування отримали 5 із 8 законників.

За сімейними обставинами

Набагато більше служителів Феміди претендувало на переведення в інші суди. Зокрема, 4 особи прагнули перейти на роботу до Шевченківського районного суду м.Києва. Судді вважали, що досягли професійного рівня, який дає їм змогу працювати в столичній установі. Також як аргумент наводився той факт, що в цьому суді розглядається багато цікавих справ.

Однак члени ВККС застерігали, що в цьому суді працювати досить важко і що навантаження там у 10 разів вище, ніж за попереднім місцем роботи. Зрештою, тільки 3 судді отримали рекомендації щодо переведення до Києва.

Як правило, причиною бажання переїхати називалися сімейні обставини. У когось родина проживає в іншому місті, у когось хворіє мати, комусь потрібно доглядати за батьками-інвалідами. Декому просто бракувало коштів для проживання в тому місті, де розташований суд, в якому доводиться працювати. Однак Ігор Самсін зауважив, що «ВККС — це не вища житлова комісія», тому вона не повинна вирішувати особисті проблеми суддів. Особистий інтерес не повинен бути метою переведення. Адже проблеми громадян не менш важливі.

Зокрема, представники комісії звернули увагу Олександра Яцини, котрий хотів перейти до Бучацького районного суду Тернопільської області, що на нинішньому місці його роботи судді не було півтора року. О.Яцина там пропрацював усього 4 місяці, але ж людей не можна знову залишати напризволяще.

Кандидату на посаду судді Королівського районного суду м.Житомира Людмилі Шимон дозволили перевестися тільки за умови, що вона закінчить справи, які перебувають в її провадженні тривалий час.

Загалом лише 8 осіб отримали дозвіл на переведення до іншого суду.

Члени ВККС звертали увагу на безліч факторів, аби їхні рішення були дійсно справедливими й виваженими. Суддів розпитували не тільки про сімейні обставини, задавали багато фахових запитань, аби перевірити готовність кандидатів працювати в тому чи іншому суді. Звертали увагу й на бали, які люди отримали за кваліфікаційний іспит.

Перевірка була настільки ретельною, що судді часом шарілися й не знали, що відповісти. Або говорили так тихо, що їх майже ніхто не чув. У такі моменти навіть важко було повірити, що перед тобою люди, котрі в судах самі вершать долі інших. Однак найдостойніші з них витримали випробування й одержали те, заради чого приїхали на засідання.

Закон і бізнес. – 26.01.2013. - № 4 (1094)

Перейти на початок