Версiя для друку

Під час кваліфікаційного оцінювання судді найчастіше провалюються на іспиті, – замголови Кваліфкомісії суддів Щотка

Спікер пояснив, що під час іспиту, щоб пройти до наступного етапу оцінювання, суддям потрібно набрати як мінімум 50% від максимально балу, тобто 60 балів. Є судді, які набирають 50 балів, а є й такі, що отримали 30 балів.

У рамках кваліфікаційного оцінювання 56 суддів вже не підтвердили своєї знатності здійснювати правосуддя. Більше половини цих суддів просто не справилась з іспитом, зокрема провалили написання судового рішення. Про це повідомив в ефірі «112 Україна» заступник Голови ВККС Станіслав Щотка.

Загалом щоб пройти кваліфікаційне оцінювання кожен суддя України має скласти іспит: анонімне письмове тестування та практичне завдання, тобто написати судове рішення, пройти психологічні тести, перевірку досьє і співбесіду з членами Комісії. Як не дивно, дуже часто судді провалюються саме на іспиті.

«Відверто кажучи, судді дуже часто не справляються з іспитом, тобто написанням практичного завдання. Це, якщо чесно, дивно. Адже написання судового рішення є щоденною роботою суддів і саме з цим завданням вони мали б справитись», – розказав під час ефіру Станіслав Щотка.

А також повідомив, що в загальній кількості вже не пройшли оцінювання 56 суддів, 37 з них не справились саме з іспитом.

Спікер пояснив, що під час іспиту, щоб пройти до наступного етапу оцінювання, суддям потрібно набрати як мінімум 50% від максимально балу, тобто 60 балів. А є судді, які набирають 50 балів, а є й такі, що отримали 30 балів.

Власне перевіряють роботи суддів члени Комісії окремо, у колегіальному складі по 4 чоловіки на комп’ютерах. Кожна робота закодована і ніхто не знає чию роботу перевіряє. Бали ставлять відповідно до критеріїв, які прописані в розробленій експертами шкалі. І спеціальна програма автоматично виводить середній бал.

«Таку статистику важко пояснити хвилюванням та стресом від процедури. Очевидно, цей колега мало працював, або не є фаховим. Можливо за нього рішення писав помічник», – додав спікер.

Нагадаємо, що в Україні проводиться масштабне оцінювання всіх суддів України. Рішенням Комісії від 20 жовтня 2017 року призначено кваліфікаційне оцінювання 999 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді. Наразі ці судді знаходяться на етапі співбесід з представниками Комісії. Перші 95 суддів з цієї тисячі, які успішно пройшли оцінювання, вже рекомендовані до призначення на посади і їх включення до роботи значно покращить здійснення правосуддя у місцевих судах. Наступна група суддів – 1790 вже розпочали складати іспити, у разі успішного їх складення, на їх також чекають психологічні тестування та аналіз досьє і співбесіди з членами Комісії.

Телеканал 112 Україна. – 18.05.2018

Перейти на початок