Версiя для друку

Кваліфікаційна комісія оцінює суддю-добровольця в АТО та першого суддю, який виніс вирок за «колорадську стрічку»

В Україні відбувається кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді всіх суддів України. Його проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Зараз Комісія закінчує оцінювати так звану першу тисячу суддів. Поки що рекомендації щодо призначення на посаду безстроково отримали 95 суддів, 49 оцінювання не пройшли, стосовно інших суддів рішення будуть прийняті згодом. Про це заступник Голови ВККС Станіслав Щотка заявив в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Кваліфікаційне оцінювання дає можливість побачити багатьох доброчесних, професійних та патріотичних  суддів», – заявив він.

Надметою судової реформи та Вищої кваліфікаційної комісії суддів є очищення судової системи від недоброчесних та нефахових суддів і залучити з різних юридичних професій нових людей, які приймуть умови, котрі сформувало суспільство. І одним із інструментів очищення системи є кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді, яке проводить ВККСУ.

«У наших судах є доброчесні судді. І зараз, під час оцінювання, ми це бачимо», – наголошує Станіслав Щотка. «Зокрема, це – Володимир Дудніченко із Звенигородського районного суду Черкаської області. Я б навряд про нього дізнався, якби не оцінювання. Він, будучи головою суду, в 2014 році у віці 58 років пішов в АТО. І його не призивали, адже вік непризивний. Людина має посаду, має хорошу роботу та матеріальне забезпечення і йде в АТО у 93 бригаду кулеметником. Через рік він повернувся, і його знову обрали головою суду. До нього у нас не виникло жодних питань», – розказав в ефірі Щотка.

Інший приклад, який навів чиновник – суддя Тетяна Маркова, яка прийшла на оцінювання за місяць до свого 65-річчя, а це вік, коли судді йдуть у відставку. Тому оцінювання вона могла б і не проходити. Однак Тетяна Маркова сказала, що цього виклику суспільства не боїться їй нічого приховувати і готова пройти всі етапи оцінювання.

А суддю Андрія Іванова з Луганської області ВККС відрядила до  Яремчанського міськсуду Івано-Франківської області, де правосуддя не здійснювалось 11 місяців. Зараз він не просто розібрався з всіма справами, які там зібрались, а й зробив ремонт, відмовився від великого кабінету і з нього зробив ще один зал засідань, адже суд потребував дві зали засідань.

До слова, Андрій Іванов є першим суддею, який притягнув за «колорадську стрічку» до адміністративної відповідальності білоруса, який в Буковелі намагався кататися з цією забороненою символікою.

«Отакі судді. І їх у нас багато. Кваліфікаційне оцінювання помаленьку та ефективно допомагає розібратись», – наголошує заступник Голови ВККС.

Нагадаємо, що в Україні проводиться масштабне оцінювання всіх суддів України. Рішенням Комісії від 20 жовтня 2017 року призначено кваліфікаційне оцінювання 999 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді. Наразі ці судді знаходяться на етапі співбесід з представниками Комісії. Перші 95 суддів з цієї тисячі, які успішно пройшли оцінювання, вже рекомендовані до призначення на посади і їх включення до роботи значно покращить здійснення правосуддя у місцевих судах. Наступна група суддів  – 1790 вже розпочали складати іспити, у разі успішного їх складення, на їх також чекають психологічні тестування та аналіз досьє і співбесіди з членами Комісії.

Телеканал 112 Україна. – 10.05.2018

Перейти на початок