Версiя для друку

Досьє кандидатів до Верховного Cуду не відкривають, бо це заборонено законом, – член ВККС

Вища кваліфікаційна комісія суддів не може надати доступ до персональних даних кандидатів на посади суддів Верховного Cуду, оскільки немає грошей на створення авторизованої бази даних. Оприлюднення ж в іншому вигляді досьє та іншої інформації про кандидатів може призвести до судових позовів проти ВККС.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) повідомив член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрій Козлов.

Зокрема, він зазначив, що ВККС не може оприлюднювати дані суддів поза спеціально створеною автоматизованою базою даних.

«Коли говорять про те, що для виконання закону достатньо просто відсканувати досьє судді і викласти його у відкритий доступ – це неправда. Досьє мають зберігатись у стандартизованій системі. Якщо є електронна система, вона потребує апаратного забезпечення, вона потребує сертифікату. У нас виникла проблема через те що під час прийняття нового закону про судоустрій і статус суддів ніхто не подумав про фінансове забезпечення. Фінансування під це передбачено не було. Комісія намагалась знайти гроші у вигляді міжнародної допомоги. Але не вийшло. Ми б залюбки зробили б це, але є певні вимоги як ця інформація має зберігатись», – наголосив він.

Гість програми проінформував, що тих даних, які уже оприлюднені ВККС, достатньо, щоб зробити висновки про претендентів на посаду суддів Верховного Cуду: «Ми шукаємо шлях як задовольнити запит суспільства і не порушити закон про конфіденційність. Але важливою рисою цього конкурсу є те, що там оцінюється не лише професійний рівень кандидатів. Там є і психологічне оцінювання. На сайті ВККС публікується перелік усіх кандидатів, хто вони є і звідки вони прийшли».

Представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів наголосив на тому, що подібний конкурс відбувається вперше, і є безпрецедентним з точки зору відкритості та прозорості: «Це взагалі перший конкурс до Верховного Cуду. Після тестування, в той же день всі отримали результати. Наступного дня ці результати були деанонімізовані. Всі результати збіглись. Кандидати виконали письмові роботи. Вони анонімізовані, їм присвоєні певні коди. Ми, коли їх перевіряємо, не бачимо навіть коду. Кожен кандидат одержить бали, які є середнім арифметичним оцінок кількох колег. Тести психологічні віддані на аутсорсинг одній з кращих закордонних компаній. Крім того, Громадська рада доброчесності аналізує всі ці матеріали. І вона надасть свої висновки про роботу ВККС і про рівень конкурсу».

Телеканал ZIK. – 1.03.2017.

Перейти на початок