Версiя для друку

Догани більше немає. За позитивну характеристику законницю «звільнили» від стягнення

Вища кваліфікаційна комісія суддів задовольнила пропозицію Ради суддів загальних судів щодо дострокового зняття дисциплінарного стягнення, накладеного на володарку мантії із Запоріжжя. З таким проханням до органу самоврядування звернулася голова суду. ВККС, ознайомившись із позитивними відгуками про законницю, пробачила їй зроблену помилку.

На засіданні ВККС, яке відбулося 26 вересня, розглядалося дві дисциплінарні справи. Провадження в них було припинено. Тож суддям з Волинської області та Дніпропетровська вдалося уникнути покарання.

Також комісія відкрила дисциплінарні справи щодо 5-ти законників (серед них — троє столичних служителів Феміди):

Михайла Ротмістренка з Ужгородського міськрайсуду Закарпатської області;

Галини Козленко із Солом’ян­ського райсуду м.Києва;

Євгена Куренкова з Дарницького райсуду м.Києва;

Аліни Гуменюк із Шевченківського райсуду м.Києва;

Тетяни Голуб з Волноваського райсуду Донецької області.

До того ж ВККС вирішила достроково зняти дисциплінарне стягнення, накладене на Наталію Козлову з Ленінського райсуду м.Запоріжжя (призначена на посаду судді указом Президента від 29.12.2009). Відповідна пропозиція надійшла від РСЗС.

Догану суддя отримала 17 січня цього року за порушення норм процесуального права, пов’язані, зокрема, з відмовою в доступі особи до правосуддя з підстав, не передбачених законом. Як зазначалось у рішенні ВККС від 17.01.2013, при розгляді справи про адмінправопорушення суддя не пересвідчилася в належному сповіщенні особи про місце й час розгляду справи, чим відмовила їй у доступі до правосуддя.

У своєму січневому рішенні комісія прийшла до висновку, що Н.Козлова «неналежно виконала свої службові обов’язки, адже мала своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати справу відповідно до закону з дотримання засад і правил судочинства».

У серпні до РСЗС звернулася голова Ленінського райсуду м.Запоріжжя з проханням внести до ВККС пропозицію про дострокове зняття дисциплінарного стягнення, накладеного на Н.Козлову. Рада суддів вивчила дані, які характеризують служительку Феміди: після притягнення до дисциплінарної відповідальності вона не допускала нових порушень.

«Суддя Н.Козлова зарекомендувала себе висококваліфікованим юристом та грамотним спеціалістом, до роботи ставиться сумлінно, забезпечує якісний розгляд справ, працьовита, порушень етики судді не припускається. Справи до розгляду готує ретельно, грамотно складає процесуальні документи, є спеціалістом високої кваліфікації. Постійно працює над підвищенням професійного рівня, систематично вивчає судову практику, повсякденно знайомиться з періодичними виданнями, зі змінами в законодавстві, має добру фахову підготовку, визначається принциповістю при розгляді конкретних справ. Вимоглива до себе та підлеглих, до роботи ставиться відповідально. Бере активну участь у громадському житті колективу, користується повагою та заслуженим авторитетом серед колег», — йдеться у рішенні РСЗС від 11.09.2013.

Врахувавши зазначене, рада суддів попросила ВККС зняти догану, оголошену Н.Козловій. Комісія погодилась.

Виходить, Н.Козлова «проносила» за плечима важкий дисциплінарний тягар цілих 8 міс. Навіть якщо б голова суду не звернулася до РСЗС із таким проханням, то через 4 міс. догана могла «щезнути» сама по собі. Адже відповідно до ч.3 ст.88 закону «Про судоустрій і статус суддів», якщо «протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення суддю не піддано новому стягненню, він вважається таким, який не має дисциплінарного стягнення».


Марина Бойко
Закон і бізнес. – 28.09.2013. – № 39 (1129)

Перейти на початок