Версiя для друку

Четверо на десерт. Неправда про себе не допоможе одягти мантію

У середині вересня минулого року претенденти на посади суддів складали кваліфікаційний іспит. Його результати визначали з кінця жовтня до початку листопада. «ЗіБ» уже писав про напруженість останнього дня, коли затверджувалися результати кандидатів, до яких у Вищої кваліфікаційної комісії суддів виявилося найбільше запитань. Тому 7 листопада 2012 р. вирішилася доля не всіх претендентів на мантії. До чотирьох із них повернулися 21 січня 2013 року. Цього ж дня кваліфкомісія визначила й рейтинг кандидатів у судді.

Передбачена законом спеціальна перевірка кандидатів на посади суддів часом показує непередбачувані результати. Так, деякі дані справ Костянтина Чичкова, Руслана Буча, Віталія Горобця та Василя Готри торік насторожили членів ВККС та дали підстави відкласти визначення результатів кваліфіспиту. Тож результати ще однієї спеціальної перевірки стали відомими вже 21 січня цього року. Проте ніхто з четвірки не прибув на оголошення рішення.

Щоправда, і рятівними ті результати стали не для всіх. Наприклад, кандидата Костянтина Чичкова вони не вберегли від статусу «не склав кваліфіспиту». Його ситуація ще в листопаді насторожила членів ВККС і викликала немало запитань. Що, власне, і спричинило проведення спеціальної перевірки.

Як виявилося, кандидат подав недостовірні дані щодо стану свого здоров’я. «Він не проходив військової службу, бо визнаний таким, який не придатний для її проходження. Сторінку, де було вказано причини непридатності, К.Чичков вирвав із військового квитка», — повідомив член комісії Володимир Віхров. — А от в обов’язковій медичній довідці про стан здоров’я, яку кандидат згідно із законом повинен надати з пакетом документів, «написано, що може працювати суддею».

Виявилося, що претендент на суддівську мантію сам не раз притягувався до адміністративної відповідальності, порушуючи правила дорожнього руху. До того ж проблеми в К.Чичкова не лише з військовим квитком, на нього, виявляється, сусіди скаржаться. «За місцем проживання характеризується незадовільно, свариться із сусідами, а от з роботи має позитивні відгуки (К.Чичков працює адвокатом. — Авт.)», — продовжував доповідати В.Віхров.

Та незначна доза позитиву в справі кандидата не змогла впоратися з підробленими документами, перевищенням швидкості та сварками з сусідами. Навіть 63 бали, набрані претендентом у судді, не врятували його. Тож комісія вирішила визнати К.Чичкова таким, що не склав кваліфіспиту.

Приєднався до нього й Василь Готра. «Ви знаєте, що вважаєтеся винним у корупційних діяннях», — запитували в листопаді в кандидата члени комісії. «Знаю, але ж...», — почав було виправдовуватися чоловік, але ВККС вирішила відкласти визначення результатів його роботи й провести перевірку, результати якої не переконали комісію в невинуватості кандидата. Тож кваліфіспиту і він не склав. Інші двоє з четвірки — Р.Буч та В.Горобець отримали 68 та 73 балів відповідно і склали іспит.

Таким чином, ВККС закінчила визначення результатів кваліфіспиту, складеного кандидатами на посаду судді 11, 19 та 20 вересня 2012 р., а також визначила рейтинг претендентів на посаду судді. «На сьогодні в кадровому резерві перебувають 1215 кандидатів», — повідомив секретар комісії Анатолій Марцинкевич.

Майя Байрак
Закон і бізнес. – 26.01.2013. - № 4 (1094)

Перейти на початок