Версiя для друку

Витребувані кадри. ВККС радить кандидатам перед тим, як подавати заяву на участь у конкурсі, детально ознайомитись із положенням про нього.

Під час проведення конкурсу на заміщення вакантних посад законників у місцевих судах загальної юрисдикції, оголошеного 18 листопада цього року, охочих одягти мантію виявилося в рази більше, аніж пропонованих вакансій. Ясна річ, значна кількість кандидатів не отримала омріяних посад, їм доведеться знову «повернутися» до резерву, який 23 грудня поповнили ще 543 кандидати.

Із 81 вакансії у місцевих судах загальної юрисдикції незаповненою виявилася лише одна — у Кіровському районному суді м.Кіровограда. «Прийом документів закінчився ще 19 грудня, проте досі навколо конкурсу триває ажіотаж: хтось не встиг подати документи, хтось забув якісь додати... Кожен, хто перебуває в резерві, повинен знати Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на посаду судді вперше, а тим паче — які документи необхідно подати, щоб не запитували потім у працівників сек­ретаріату комісії, як правильно заповнити анкету!» — прокоментував перебіг конкурсу голова ВККС Ігор Самсін.

За його словами, внаслідок такої неорганізованості претендентів на мантії залишилася вакансія у згаданому суді м.Кіровограда.

Нагадаємо, подібна ситуація виникає не вперше. Так, під час оголошення переможців конкурсу, що відбувся 5 березня, два райсуди Донецької області — Великоновосілківський та Дебальцевський — залишилися без нових законників. Комісія, звичайно, звернула увагу на це, мовляв, подекуди кількість претендентів на посаду становила понад 10 осіб, а ці суди кандидати оминули.

Після цього був ще один конкурс — 30 липня. Ймовірно, кандидати дослухалися до зауважень членів ВККС, бо в день оголошення переможців вакансії в обох судах були заповнені. Зрештою навіть кандидатам на посади довелося поконкурувати з колегами, бо, як виявилося, відразу по кілька претендентів на мантії подали заяви до Великоновосілківського та Дебальцевського райсудів Донецької області.

Як повідомив І.Самсін, цього разу до ВККС звернулися 504 кандидати. Переможців визначали, як і раніше, за кількістю набраних балів. Щоправда, в деяких судах на одне місце претендувало відразу кілька кандидатів з однаковим результатом за кваліфіспит. Тож переможця традиційно визначали за стажем роботи.

Під час цього конкурсу подекуди за одну посаду в суді змагалися відразу 18 осіб. Саме стільки виявилося охочих працювати в Старобешівському райсуді Донецької області. По 16 претендентів на одну вакансію нарахували в Красноармійському міськрайонному суді Донецької області, Софіївському та Царичанському райсудах Дніпропетровської області.

«Дехто з кандидатів навіть звертався із проханням підказати, до якого суду писати заяву, де краще!» — обурено зауважив І.Самсін. Він укотре наголосив, що такі запитання від претендентів на мантії абсолютно недоцільні та недоречні.

Зрештою 80 кандидатів стали переможцями конкурсу, таким чином звільнивши місця в резерві для наступних претендентів на мантії.

Того ж дня, коли назвала імена переможців конкурсу, ВККС затвердила й результати кваліфікаційного іспиту, складеного кандидатами на посаду судді вперше 9, 19 та 20 вересня 2013 року. Нагадаємо, прохідний бал за підсумками іспиту визначено 60. Стільки й більше набрали 543 особи. Тож саме їх ВККС визнала такими, які склали кваліфіспит, і зарахувала їх до резерву, де перебуває 1297 осіб. Зазирнемо наперед і віднімемо від цієї кількості 80 переможців, котрих очікує розгляд питання щодо їхнього рекомендування для призначення на посаду, і отримуємо 1217 «резервістів». «Маємо абсолютно витребуваний резерв», — підсумував І.Самсін.

Юлія Гайдіна
Закон і бізнес. – 28.12.2013. - № 52(1142)

Перейти на початок