Версiя для друку

У складі оновленого ВС 30% – адвокати та юристи-науковці, – Козьяков

Із 120 переможців конкурсного відбору до оновленого Верховного Cуду 30 відсотків взагалі не працювали у судовій системі. Вони були адвокатами чи юристами-науковцями. Тож важливо, щоб представники усіх цих професій змогли стати єдиною командою.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

Всього п‘ять чинних суддів Верховного Cуду стали переможцями у конкурсному відборі до ВС. Разом із тим, близько тридцяти відсотків усіх кандидатів раніше не працювали у судовій системі України. Тож, на думку головного редактора «Судово-юридичної газети» Наталі Мамченко, важливо, щоб усі ці представники різних юридичних спеціальностей відчували себе єдиною командою.

«Коли ще тільки починався конкурс, основана дискусія полягала у тому, чи зможуть судді працювати з адвокатами чи вченими, адже це зовсім різні професії. Якщо ж вони не знайдуть спільної мови, а хтось вирішить тягнути ковдру на себе, у нас знову буде нестабільна судова практика та виникатиме безліч запитань», – наголосила Наталя Мамченко.

Та присутній у студії голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков порадив не робити якихось висновків передчасно. Спочатку потрібно подивитись, як працюватимуть усі ці нові люди. Адже оновленому Верховному Cуду відразу ж доведеться з головою поринути у роботу.

«Із нинішнього Верховного Cуду та Вищих спеціалізованих судів на них впаде 40 тисяч справ. Хтось повинен це опрацювати і ще й досить швидко, щоб не чекали учасники судових процесів», – наголосив Козьяков.

Окрім того, він повідомив: для переможців проведуть жорсткий тренінг, аби ті навчились спілкуватися одне з одним.

«Адже, наприклад, науковець звик працювати на кафедрі та в бібліотеці. А тут йому доведеться обробляти тисячі справ, які впадуть на нього просто в перший же день. Тож треба буде подивитися, хто буде кращим: нові адвокати з науковцями чи судді, які прийшли із системи. Та це має бути об‘єднання. Вони відразу мусять зрозуміти, що повинні працювати в команді», – зазначив Сергій Козьяков. 

Телеканал ZIK. – 31.07.2017

Перейти на початок