Версiя для друку

Остапець Сергій Леонідович

Остапець Сергій Леонідович

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Народився 23 листопада 1954 року в селі Семиполки Броварського району Київської області.

Трудову діяльність за фахом розпочав у 1980 році після закінчення з відзнакою Харківського юридичного інституту. Працював слідчим в УВС міста Києва. У 1983–1997 роках займався науково-педагогічною діяльністю у Київській вищій школі МВС СРСР та Національній академії внутрішніх справ України, обіймаючи посади ад’юнкта, викладача, старшого викладача, заступника начальника кафедри кримінального права.

У 1997–1998 роках працював першим проректором з навчальної роботи Дніпропетровського юридичного інституту МВС України (нині Дніпропетровський державний університет МВС України).

За поданням Голови Верховної Ради України та на підставі наказу Міністра внутрішніх справ України у 1998 році був відряджений з залишенням у кадрах МВС для підготовки нових кодексів незалежної України до Апарату Верховної Ради України, де послідовно працював на посадах головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з організованою злочинністю і корупцією, заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.

З 2007 до 2015 року обіймав посаду завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя.

За період роботи Верховної Ради України III–VIII скликань був розробником та  супроводжував понад 150 законопроектів з питань боротьби зі злочинністю, удосконалення діяльності правоохоронних та судових органів, чинного кримінального та кримінального процесуального законодавства, з яких більше 50-ти були прийняті як закони України.

За участь у миротворчих бойових операціях на Закавказзі (1988) отримав статус ветерана війни-учасника бойових дій.

Заслужений юрист України (2010), кандидат юридичних наук (1987), доцент (1996).

Член Науково-консультативної ради при Верховному Суді України (2014–2016); член Науково-консультативної ради  Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (2012–2017).

Наказом Голови Державної судової адміністрації України від 6 травня 2019 року № 156/к «Про члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» призначений членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Перейти на початок