Версiя для друку

У Чернігові говорили про ефективність судової діяльності

У Чернігові говорили про ефективність судової діяльності

9 жовтня 2017 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка та член Комісії Андрій Козлов взяли участь в чернігівському регіональному судовому форумі «Самоврядування суддів – гарантія незалежності».

На заході обговорювалися питання проблематики судової реформи, перспектив та реалій конституційних гарантій незалежності суду, механізмів правомірного впливу на ефективність судової діяльності, галузевих змін та міжнародних судових процесів.

Сергій Козьяков на прикладі конкурсу до Верховного Суду розповів присутнім про основні тенденції формування суддівського корпусу, а також про особливості добору суддів у місцеві суди. Він нагадав, що Комісія також здійснюватиме процедуру кваліфікаційного оцінювання вже діючих суддів.

Під час свого виступу член Комісії Андрій Козлов поінформував  учасників конференції про специфіку застосування психологічних тестів у наступних процедурах, які проводитиме Комісія.

Чимало уваги було приділено і питанням суддівського врядування. Станіслав Щотка звернув увагу присутніх на необхідність уже сьогодні працювати над підготовкою майбутніх складів органів суддівського врядування та самоврядування. На його думку, важливо визначити вимоги до майбутніх членів у такі органи, як ВККСУ, ВРП та РСУ, а також їхньої підготовки як складової підвищення суддівської незалежності;

В обговоренні суддівських реформ взяли участь члени ВККСУ, ВРП та РСУ, судді, адвокати, фахівці у галузі права.  

Нагадаємо, що форум відбувався в рамках Проекту «Підтримка розвитку суддівського самоврядування» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя». Організаторами заходу стали Асоціація розвитку суддівського самоврядування України та секція суддів Асоціації правників України.

Вci новини
Перейти на початок