Версiя для друку

Член Комісії Станіслав Щотка взяв участь у III Південноукраїнському форумі

Член Комісії Станіслав Щотка взяв участь у III Південноукраїнському форумі

В Одесі за підтримки Асоціації правників України 8 вересня  2017 року відбувся III Південноукраїнський форум, присвячений обговоренню новел процесуального законодавства, найбільш актуальних питань захисту бізнесу та підбиттю підсумків конкурсу до Верховного Суду.

У роботі форуму взяв участь член Комісії Станіслав Щотка. Розпочався захід дискусією щодо практичних аспектів проведення судової реформи. Учасники обговорювали такі питання: результати конкурсу до Верховного Суду; роль та подальші кроки Вищої ради правосуддя стосовно кандидатів у судді Верховного Суду; конкурс до Верховного Суду через призму Громадської ради доброчесності.

Станіслав Щотка наголосив, що пишається проробленою Комісією роботою щодо конкурсу до Верховного Суду і не соромиться результатів цієї роботи та підкреслив, наскільки вона була напруженою для всіх членів ВККСУ та співробітників секретаріату Комісії. Член Комісії  відзначив також роботу ГРД та наголосив, що критика  ГРД на адресу Комісії не завжди мала конструктивний характер.. Щотка С.О. також розповів про процедури оцінювання кандидатів у судді та зауважив, серед іншого, що окремі її аспекти планується вдосконалити. Зокрема, необхідно перевести тести та практичні завдання в електронну форму, відмовившись від рукописного складення цих завдань, та відвести на виконання практичних завдань у процедурах оцінювання більше часу

Крім того, член Комісії наголосив, що у своїй діяльності ГРД зобов’язана забезпечити право судді або кандидата на посаду судді бути вислуханим і мати можливість пояснити (захистити) свою позицію до оприлюднення відповідного висновку.

Андрій Савчук, член Громадської ради доброчесності, назвав інститут ГРД великим експериментом, однак акцентував, що цей інструмент необхідний суспільству як інструмент противаги для забезпечення прозорості конкурсу.

Голова Національної Судової адміністрації Литви, міжнародний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформи у сфері юстиції в Україні» Реда Молієне високо оцінила роль Комісії у конкурсі до Верховного Суду та трудові затрати часу у підготовці та проведенні конкурсу. Зокрема, вона зауважила, що  робота в Україні нагадала їй,  що означає важко працювати. У своєму виступі пані Молієне відзначила саму процедуру конкурсу, оперативність, з якою його було організовано та проведено, а також участь громадськості у цих процесах. Експерт також пообіцяла брати приклад з України під час  удосконалення конкурсних правил добору у Литві.

У дискусії також взяли  участь окремі  кандидати до Верховного Суду та інші гості форуму.

Вci новини
Перейти на початок