Версiя для друку

Ігор Самсін взяв участь у конференції «Комунікації судової влади: ідеї, практика, перспективи

Ігор Самсін взяв участь у конференції «Комунікації судової влади: ідеї, практика, перспективи

21 січня 2013 року у Києві відбулась конференція, де було підведено підсумки українсько-швейцарського проекту «Підтримка судової реформи в Україні».

Організатором конференції є Центр суддівських студій спільно з Радою Суддів України, а цей захід став завершальним у підтримці з боку Уряду Швейцарії реформування системи правосуддя в Україні.

В обговоренні результатів проекту взяли участь Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, Голова Ради суддів України Ярослав Романюк, Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані, директор Центру суддівських студій, керівник проекту Наталія Верещінська, голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, в.о. ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна та інші гості конференції.

Ігор Самсін акцентував увагу присутніх на тому, що у 2012 році представники Центру суддівських студій брали участь у громадському спостереженні за проведенням анонімного тестування і кваліфікаційного іспиту, який проводила Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Голова Комісії також зазначив, що незалежні міжнародні експерти позитивно оцінили нові правила добору кандидатів на посаду судді.

«Ми створили всі умови для громадського контролю за процесом тестування, нагляду за всіма його етапами, дотриманням Комісією одного з головних принципів - прозорості процедури іспиту. Представники громадськості здійснювали постійний моніторинг інформації про результати тестування. Це стало підтвердженням нашого прагнення сформувати демократичні засади функціонування національної судової системи», - сказав Ігор Самсін.

Слід наголосити, що Комісія є єдиним органом судової влади, який залучив громадськість до моніторингу своєї діяльності. Окрім того Вища кваліфікаційна комісія суддів України разом з Національною школою суддів визначила спільну стратегію - підготувати грамотного і високопрофесійного спеціаліста. Реалізація такого завдання не можлива без допомоги суддівської спільноти та міжнародних інституцій.

«Національна школа суддів України, яка утворена при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України виступала активним партнером та приймала участь у спільних заходах організованих Центром суддівських студій. Спільно із Центром в діяльність Національної школи суддів України вперше було впроваджено новітні форми навчання, а саме розроблено програму навчального модуля для дистанційного навчання; також було проведено ряд методологічних, навчальних семінарів, видано методологічні рекомендації до навчальних курсів та розроблено концепції комунікації судової влади», - додав у своєму виступі Ігор Самсін.

На завершення свого виступу Голова Комісії від себе особисто та від імені Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подякував Наталії Верещінській та усім гостям, які прибули до нашої країни з метою підтримки реформувань в судовій системі і обміну досвідом.

Прес-служба Комісії

Вci новини
Перейти на початок