X

Проєкт IDLO «Підтримка реформи судового врядування в Україні»

Проєкт Міжнародної організації права розвитку (IDLO) «Підтримка реформи судового врядування в Україні»

Міжнародна організація права розвитку (IDLO) є міжурядовою організацією, заснованою у 1988 році, що зосереджує увагу на просуванні верховенства права та сталого розвитку, допомагає людям і спільнотам відстоювати свої права, надає урядам країн-партнерів консультації для реалізації верховенства права. Мережа IDLO налічує тисячі експертів, які працюють у більш ніж 90 країнах світу.

26 липня 2023 року Комісією та Міжнародною організацію права розвитку (IDLO) підписано План спільних дій щодо реалізації Проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи судового врядування в Україні». Проєкт включатиме заходи, спрямовані на посилення інституційної незалежності, прозорості, а також спроможностей ВККСУ.

Загальний термін реалізації: 1 липня 2023 року – 31 грудня 2024 року.

Партнер із розвитку: Уряд Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії через Міністерство закордонних справ, у справах співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO).

Мета Проєкту: Покращити доступ до правосуддя в Україні.

Завдання Проєкту: Надати технічну допомогу з метою посилення інституційної незалежності, прозорості та спроможностей ВККСУ шляхом:

  • Сприяння адаптації секретаріату ВККСУ до кризових умов для ефективного виконання передбачених Законом України «Про судоустрій і статус суддів» повноважень.
  • Поглиблення знань про міжнародні стандарти та основні міжнародні принципи, що застосовуються до судового врядування та підзвітності серед нових членів ВККСУ.
  • Підвищення обізнаності щодо гендерної рівності та залучення (інклюзії) серед членів ВККСУ.
  • Інституціоналізації прозорого призначення суддів.
  • Сприяння зменшенню зволікання із призначеннями суддів відповідно до етичних та меритократичних стандартів.
  • Підтримки цифрової трансформації судової системи України.

У межах Проєкту надаватиметься методична, консультаційна, логістична та технічна підтримка.

Очікується, що Проєкт впливатиме на розвиток судочинства в Україні, а саме – зміцнить незалежність, прозорість, підзвітність та ефективність судової влади та підвищить  ефективність роботи українських судів.