X

Про рекомендування Федорченка Андрія Андрійовича для призначення на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
06.08.2019
163/дс-19
Про рекомендування Федорченка Андрія Андрійовича для призначення на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого - Устименко В.Є.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Гладія С.В., Заріцької А.О., Мішина М,.І., Остапця С.Л., Сіроша М.В., Тітова Ю.Г., Шилової Т.С.,

розглянувши питання про рекомендування Федорченка Андрія Андрійовича для призначення на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва,

встановила:

Указом Президента України від 23 травня 2013 року № 302/2013 Федорченка Андрія Андрійовича призначено на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва строком на п’ять років.

Строк повноважень судді Федорченка А А. закінчився в травні 2018 року.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VІІІ (далі - Закону) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому цим Законом.

Рішенням Комісії від 01 лютого 2018 року № 8/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Корабельного районного суду міста Миколаєва Федорченка А.А.

Рішенням колегії Комісії від 24 липня 2019 року № 662/ко-19 суддю Корабельного районного суду міста Миколаєва Федорченка А.А. визнано таким, що відповідає займаній посаді.

Наразі Федорченко А.А. обіймає посаду судді в Корабельному районному суді міста Миколаєва, але не здійснює правосуддя у зв’язку із закінченням строку повноважень, а отже, ця посада не є вакантною.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про надання рекомендації для призначення Федорченка Андрія Андрійовича на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва.

Керуючись статтями 93, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Комісія

вирішила:

рекомендувати Федорченка Андрія Андрійовича для призначення на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва.

Головуючий                                                                                                           В.Є. Устименко

Члени Комісії:                                                                                                       В.І. Бутенко

                                                                                                                                 С.В. Гладій

                                                                                                                                 А.О. Заріцька

                                                                                                                                 М.І. Мішин

                                                                                                                                 С.Л. Остапець

                                                                                                                                 М.В. Сірош

                                                                                                                                 Ю.Г. Тітов

                                                                                                                                 Т.С. Шилова